pl en de es fr
Argox Eco Energia

Świadectwa energetyczne Józefosław, certyfikaty energetyczne Józefosław

świadectwo energetyczne Józefosławaudyt elektroenergetyczny Józefosławaudyt energetyczny Józefosław

Świadectwo energetyczne Józefosław

: 604-443-003

Audyt energetyczny Józefosław

: 602-220-228

Certyfikat energetyczny Józefosław

: 604-463-707

ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE DOMU JEDNORODZINNEGO W JÓZEFOSŁAWIU: 300 ZŁWykonujemy świadectwa energetyczne (certyfikaty energetyczne, paszporty energetyczne), audyty energetyczne w Józefosławiu.

Energia użytkowa to energia bezpośrednio wykorzystywana na pokrycie strat ciepła przez przegrody zewnętrzne, przygotowanie ciepłej wody użytkowej, ogrzanie powietrza wentylacyjnego oraz oświetlenie. W przypadku budynków wyposażonych w systemy chłodzenia to również energia potrzebna do utrzymania wymaganej temperatury latem.

Energia końcowa to energia dostarczana do budynku. Zapotrzebowanie na energię końcową uwzględnia straty wynikające ze sprawności systemów instalacyjnych. Dla użytkownika budynku jest to wielkość niezwykle istotna, ponieważ jest to energia, za którą musi on zapłacić.

Energia pierwotna to energia zawarta w pierwotnych nośnikach energii, takich jak węgiel kamienny, gaz ziemny, ropa naftowa lub w źródłach odnawialnych. W zapotrzebowaniu na energię pierwotną uwzględnione są straty przy wytwarzaniu i przesyle energii, a także rodzaj nośnika energii.

Kierunek obliczeń zapotrzebowania energii przebiega kolejno od wielkości energii użytkowej, poprzez energię końcową, kończąc na energii pierwotnej.

Zależności między wymienionymi rodzajami energii zależą od rodzaju nośnika energii oraz sprawności systemów.

Jeżeli wykorzystujemy gaz lub energię elektryczną, energia pierwotna jest większa od energii końcowej odpowiednio o 10% i 300%. Jeżeli wykorzystujemy ciepło sieciowe wytworzone w procesie kogeneracji, zapotrzebowanie na energię pierwotną jest mniejsze niż na energię końcową o 20%. Jeżeli nośnikiem energii jest biomasa – energia pierwotna jest mniejsza od końcowej aż o 80%.

Wszytki zainteresowanych naszymi usługami efektywności energetycznej prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

tel. 604 443 003,  604 463 707,  602 220 228

e-mail: argoxee@poczta.fm

Copyright © 2009 Argox Eco Energia Tworzenie stron www.stronki.pl